W ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w II edycji spotkania biznesowego Polska – Ukraina

Konferencję otworzył Oleksandr Plodystyi – konsul Ukrainy w Gdańsku oraz Kamil Tarczewski – Wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. infrastruktury.

“Rosyjska agresja na Ukrainę postawiła nas przed wieloma wyzwaniami. Nauczeni doświadczeniem ub.r. wiemy, że te wyzwania najlepiej rozwiązywać w relacjach bezpośrednich, podczas rozmów kuluarowych, podczas spotkań takich jak to, w którym dziś bierzemy udział. Mam nadzieję, że zwieńczeniem tego wydarzenia będzie zwiększenie przeładunków w naszym porcie” – mówił wiceprezes Kamil Tarczewski, który wziął udział w panelu pt.: „Infrastruktura punktowa na przejściach granicznych i w polskim interiorze: nowe inwestycje i modernizacje terminali, portów oraz hubów przeładunkowych”

Dyrektor Handlowy PGE S.A. Szymon Mikołajczak wziął udział w debacie dotyczącej administracji publicznej i branży spedycyjno-transportowej w obliczu nowych wyzwań logistycznych na granicy polsko-ukraińskiej i w portach morskich.

“W listopadzie zeszłego roku pobiliśmy rekord przeładunków na poziomie 960 tyś. ton miesięcznie, gdzie średniorocznie w poprzednich latach było to 250 – 300 tyś. ton miesięcznie. Zwiększyliśmy wydajność na burcie statku. Pod koniec 2022 r. do PGE S.A. trafił pierwszy dźwig LHM 550. Jest to drugi najciężej pracujący dźwig w Europie pod względem przepracowanych motogodzin. To pokazuje zaangażowanie i skalę zwiększenia wydajności.” – powiedział Szymon Mikołajczak, Dyrektor Handlowy PGE S.A.

Za nami wiele rozmów, ciekawych paneli i debat dotyczących m.in. współpracy Polski i Ukrainy, wzrostu i poprawy płynności wymiany handlowej oraz tranzytu towarów z Ukrainy.