Awesome Image
Port Gdański

Eksploatacja

Jesteśmy największym i najbardziej uniwersalnym operatorem przeładunkowym w polskich portach morskich.

Port Gdański Eksploatacja S.A. jest portową Spółką operatorską świadczącą usługi w zakresie przeładunków towaru w obrocie międzynarodowym, pomiędzy morskimi i śródlądowymi (statek, barka), a lądowymi środkami transportu (samochody, wagony).

Więcej

5 km Nabrzeży

Zlokalizowanych wzdłuż wejścia do wewnętrznego Portu Gdańsk, na przecięciu głównych szlaków komunikacyjnych.

Hub Komunikacyjny

Dogodne umiejscowienie i bogata infrastruktura drogowa i kolejowa umożlwiają sprawny transport towarów.

Certyfikaty Jakości

Certyfikaty ISO 9001:2015, GMP+B3 oraz ISPS są gwarantem wysokiej jakości i bezpieczeństwa naszych usług.

Port Gdański na przestrzeni dziejów

Historia naszej firmy to nie tylko historia jednej spółki. Stoi za nami doświadczenie dziesiątek pokoleń sztauerów, bednarzy, flisaków, czeladników i handlowców.

Awesome Image

Rok 999 - pierwsza wzmianka nt. Portu w Żywocie św. Wojciecha

Nawet najstarsze kroniki wzmiankują o handlu drogą wodną, który odbywał się w Ujściu Wisły, a który dał podwaliny pod późniejszy rozkwit Gdańska jako ważnego punktu na międzynarodowych szlakach towarowych.

Awesome Image

XV - XVI w. - Rozkwit portu w ramach Związku Hanzeatyckiego

Jako miasto o rozmiarach porównywalnych do ówczesnej Norymbergii czy Hamburga, Gdańsk miał już wtedy istotną pozycję na mapie Europy. Pozwoliło to na zbudowanie bogatej siatki kontaktów i zamorskiej wymiany handlowej z takimi krajami jak Anglia, Flandria, Szwecja, Hiszpania, Dania, Francja, czy Portugalia.

Awesome Image

Lata '50 - Odbudowa portu w czasach powojennych

W wyniku zniszczeń wojennych koniecznym było odbudowanie portu i jego infrastruktury. Wykorzystano to jako okazję do modernizacji nabrzeży oraz przebudowy Kanału Portowego.

Awesome Image

Lata '70 - Ożywiony rozwój i rozbudowa Portu w Gdańsku

Lata '70 to czas powstania Portu Północnego z terminalami do przeładunku paliw i węgla. Ogromna inwestycja pozwoliła na osiągnięcie rekordowych ilości przeładunków.

Awesome Image

Początek lat '90 - Powstanie spółki Port Gdański Eksploatacja SA

Czasy transformacji ustrojowej przyniosły wybudowanie nowoczesnego terminala przeładunku gazu płynnego i stworzenie Wolnego Obszaru Celnego. Włączenie do grona państw wolnorynkowych przyniosło nowe możliwości i wyzwania.

Awesome Image

Dziś - Intensywny rozwój, odważne plany na przyszłość

Współcześnie Port to miejsce przeładunku milionów ton towaru rocznie. Dzięki sukcesywnie wprowadzanym w życie planom i inwestycjom Port rozwija się w zawrotnym tempie i rokrocznie zwiększa wolumen obsługiwanych ładunków.

Nasza oferta

Awesome Image

Nabrzeża

Dysponujemy 8 nabrzeżami o łącznej długości eksploatacyjnej 5 km usytuowanymi wzdłuż Ujścia Martwej Wisły.

Posiadamy dogodny dojazd do Autostrady A1, oraz dróg S7 i S6, a dwie stacje kolejowe umożliwiają sprawny przeładunek towarów również w relacji kolejowej. Kliknij w poniższy przycisk, by poznać szczegóły warunków technicznych poszczególnych nabrzeży.

Wiecej
Awesome Image

Towary i usługi

Jako najbardziej uniwersalny operator przeładunkowy w polskich portach morskich oferujemy szeroki wachlarz obsługiwanych grup towarowych oraz usług.

Obsługujemy takie towary jak węgiel i koks, stal i wyroby stalowe, złom, konstrukcje, maszyny, samochody, nawozy oraz wiele innych. By dowiedzieć się więcej, kliknij w poniższy przycisk.

Wiecej
logo PGE

  

Zapraszamy do współpracy

PORT GDAŃSKI EKSPLOATACJA SPÓŁKA AKCYJNA

Zadzwoń

+48 58 737 63 00

Napisz

pge@pge.pl