Działający od wielu lat na Pomorzu klub piłki ręcznej Torus Wybrzeże Gdańsk oraz największy uniwersalny operator przeładunkowy PG Eksploatacja S.A. podpisały umowę o współpracy.

– Ponieważ wywodzimy się z Gdańska, to chcemy przede wszystkim wspierać lokalne inicjatywy. Sport drużynowy zawsze był nam bliski, bo pracując na terminalu przeładunkowym, musimy działać jak jeden organizm i dotrzymywać wzajemnie tempa – mówi Paweł Nowak, prezes PG Eksploatacja S.A.

Wybrzeże Gdańsk to klub z tradycjami sięgającymi 1951 roku. Historia obecnej działalności klubu Torus Wybrzeże rozpoczęła się w czerwcu 2010 roku, kiedy to po spotkaniu towarzyskim grupy byłych zawodników gdańskich klubów piłki ręcznej Wybrzeża, Spójni, AZS-u i Stoczniowca podjęto decyzję
o reaktywacji piłki ręcznej mężczyzn w Gdańsku. Zebrano grupę 18 byłych zawodników, którzy założyli Stowarzyszenie Handball Club WYBRZEŻE. W ten sposób rozpoczęła się praca nad odbudową gdańskiego szczypiorniaka.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy dziś ogłosić inaugurację współpracy z firmą PG Eksploatacja S.A. Dzięki naszym partnerom możemy dalej się rozwijać i kultywować piękną historię piłki ręcznej
w Gdańsku. Jesteśmy przekonani, że wspólnie będziemy jeszcze lepiej realizować naszą sportową misję, która dzięki zaangażowaniu naszego klubu przyniesie obydwu stronom wiele korzyści
i niezapomnianych chwil. Drużyna jest w świetnej kondycji, zatem ten sezon zapowiada się naprawdę dobrze. – mówi Jacek Pauba, prezes Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.

PG Eksploatacja zakończyła 2022 rok z historycznymi wynikami w przeładowanych towarach
na poziomie prawie 7 mln ton. Jest to ponad dwukrotnie wyższy wynik w porównaniu z zeszłym rokiem. Wpływ na wynik ma wojna w Ukrainie i embargo na surowce energetyczne.

– Nasza spółka bardzo dynamicznie się rozwija i dzięki realizowanym inwestycjom zwiększa możliwości przeładunkowe. W związku z naszymi rosnącymi potrzebami aktywnie poszukujemy wykwalifikowanych pracowników portowych takich jak: operator sprzętu zmechanizowanego, dysponent kolejowy, sztauer, dźwignicowy, magazynier, elektryk, czy mechanik. Współpraca z klubem Torus Wybrzeże Gdańsk daje nam możliwość dotarcia do potencjalnych pracowników, dzięki promocji naszej firmy wśród mieszkańców Trójmiasta. – mówi Paweł Nowak, prezes PG Eksploatacja S.A.

PG Eksploatacja (od lewej Paweł Nowak, Jacek Pauba)