PGE - Port Gdańsk Eksploatacja

PG Eksploatacja notuje kolejne rekordy przeładunków.

2022-10-01 0 Comments bez-kategorii


Od początku roku operator portowy PG Eksploatacja S.A. przeładował łącznie 4,2 mln ton towarów. Wrzesień okazał się rekordowym miesiącem zakończonym na poziomie 800 tys. ton. Główne grupy ładunkowe to węgiel, koks, ruda, zboża, drobnica, inne masowe.

W związku z rosyjską agresją na Ukrainę operator realizuje zwiększone przeładunki węgla, który jest importowany z kierunków takich jak Kolumbia, Australia, Indonezja. Od początku roku spółka przeładowała go łącznie ponad 2 mln ton, co czyni ją drugim największym operatorem w Porcie Gdańsk przeładowującym ten surowiec. Spółka realizuje przeładunki w oparciu o 5 nabrzeży: Dworzec Drzewny, Rudowe, Szczecińskie, Węglowe i Wiślane.

– W odpowiedzi na potrzeby krajowe związane z importem węgla do naszego kraju, we współpracy z ZMPG S.A. systematycznie polepszamy naszą infrastrukturę zwiększając zarówno możliwości składowania towarów, jak i zdolności przeładunkowe. Inwestujemy w mobilny sprzęt przeładunkowy, zwiększamy powierzchnię placów składowych. Ten rok planujemy zamknąć z wynikiem 6,5 mln ton przeładowanych towarów. Byłby to historyczny rekord. – mówi Paweł Nowak, prezes PG Eksploatacja S.A.

W lutym tego roku na terenie Dworca Drzewnego rozpoczął pracę pierwszy z trzech żurawi portowych Liebherr LHM – 550. W sierpniu zakupiony został kolejny żuraw LHM – 550. Obecnie spółka jest na końcowym etapie negocjacji trzeciego urządzenia. Inwestycje w sprzęt przeładunkowy znacząco zwiększają możliwości przeładunkowe spółki. Od początku roku spółka obsłużyła 411 statków, z czego 62 były to statki z węglem. Do końca roku zaawizowanych jest jeszcze ponad 50 statków z tym surowcem.

Do chwili obecnej na terenie na którym działalność prowadzi PG Eksploatacja S.A. zakończono realizację utwardzeń terenów o łącznej powierzchni 100 tys. m2 i remontów kapitalnych torów o łącznej długości 1367,00 m.b. W ramach współpracy z ZMPG S.A. aktualnie trwają prace mające na celu utwardzenie kolejnych terenów o łącznej pow. ok. 42 tys. m2.Tags:

Post A Comment

Zapraszamy do współpracy

PORT GDAŃSKI EKSPLOATACJA SPÓŁKA AKCYJNA

Zadzwoń

+48 58 737 63 00

Napisz

pge@pge.pl